شما اینجا هستید: خانه / اجتماعی / قطع یارانه ها / refahi.ir

قطع یارانه ها / refahi.ir

در هفته گذشته پیامکی به صورت وسیع به دست عده ای از سرپرستان خانوارها رسید که از آنها دعوت شده بود با مراجعه به سایت refahi.ir به صورت داوطلبانه اقدام به انصراف از دریافت یارانه نمایند. متن پیامکی که سرپرست های خانوار را به قطع یارانه ها دعوت می کرد چنین بود:

آقای … نظر به تمکن مالی لطفا جهت انصراف از دریافت یارانه به سامانه refahi.ir مراجعه کنید

سازمان هدفمندسازی یارانه ها

ظاهرا بنا بوده که از طریق این پیامک ها اقشار با درآمد بالای جامعه دعوت شوند به انصراف از دریافت یارانه؛ اما ظاهرا این پیامک های نگران کننده، برای افراد سطح پایین نیز ارسال شده است که موجبات نگرانی آنها را فراهم آورده است.

هرچند انصراف از دریافت یارانه اختیاری اعلام شده است اما این نگرانی در جامعه به وجود آمده که این مسئله به همین جا ختم نشود و با توجه به اینکه احتمالا استقبال از انصراف از دریافت یارانه پایین بوده دولت مجبور بشود خودش وارد عمل شده و اقدام به قطع یارانه های افرادی که برای آنها پیامک ارسال شده بنماید.

در واکنش به این اشتباه رخ داده منابع خبری به نقل از مسئولان هدفمندی یارانه ها نوشته اند که

این موضوع در حال مدیریت است تا مشکل هر چه زودتر رفع شود. به زودی مسوولان مربوطه توضیحاتی را در این خصوص ارایه خواهند کرد.

باید منتظر بود و دید که جواب مسئولین مربوط برای عدم دقت در انجام کارها و نگران نمودن عده ای از خانواده های نیازمند به یارانه در آستانه عید چه خواهد بود.

امید است که به لطف خدای متعال طرحهای ساماندهی اقتصاد کشور به بهترین نحو ممکن و با کمترین خطا و ناراحتی برای مردم انجام پذیرند.

درباره شریف سیستانی

شریف سیستانی هستم و بهترین آرزوها را برای کسانی دارم که برای خوب بودن و خوب زندگی کردن دارند. گهگاهی چند خطی هم می نویسم، نوشته هایی از جنس درد و آرزو، امیدوارم به کسی برنخورد.

۴۸ نظر

 1. من انصراف نمیدهم و اگر بزور قطع کنند راضی نیستم .چون یا وضع مالی خوب نیست و یا خوب است  . بفرض اگر خوب است
  من خود میتوانم  به یک نیازمند واقعی کمک کنم .چرا دولت یا دیگران  حق مرا گرفته وبه دیگری بدهند یا ندهند . این یک نوع جدایی
  وتفرقه انداختن بین مردم است  ضمن تبیض امیز بودن بی عدالتی در قالب ایجاد عدالت میباشد . ازهمه مهمتر انکه اگر کسی در امد
  بالایی دارد  مالیات بیشتری نیز داده است بهتر است  با ان مالیاتهای اخذ شده  مساله را حل و فصل نمایند.
   

  • ظاهرا بنای دولت هم این نیست که با اجبار افراد را وادار به انصراف نمایند. مگر اینکه بعدا شرایط به گونه ای دیگر رقم بخورد.
   احتمالا عده ای از افراد در مملکت ما هستند که این ۴۵ هزار تومان حتی خرج یک روزشان را هم کفاف نمی دهد، برای این عده فرقی ندارد که یارانه به حسابشان واریز بشود یا نشود. مسلما انصراف این افراد به نفع اقشار کم درآمد خواهد بود.
   نکته دیگر اینکه اگر این طرح اقتصادی نتواند به توانمند شدن افراد ناتوان جامعه و کم شدن فاصله طبقاتی کمک بکند، طرحی بی فاید خواهد بود.

 2. رسول عباسزاده شاهبنده لو

  باعرض سلام وخسته نباشید من هم جزکسانی که اسمس انصراف ازدریافت یارانه برایشان آمده است هستم نمیدانم چه جورحساب کردندمنی که ساکن یکی ازروستاهای شهرستان ارومیه هستم وضع مالی بهتری دارم منی که هنوزفیشهای گازوبرق پارسال رابااینکه اقساط کردم نتوانستم پرداخت کنم.ضمنا اگربه این مبناپیش برودبایدتمامی کارمندهاکما کم یک خانه دو یاسه طبقه دربهترین جای شهردارندبایدانصراف بدهند تمامی مغازه داران وتمامی کارخانه داران باید انصراف بدهند که این کارشدنی نیست مادرجمهوری اسلامی زندگی میکنیم تنهاکشوری درجهان است که هیچ حقی ازملت ضایع نمیشود.بهترین کاراین است که دولت دررسانه هااطلاع رسانی کندوازملت بخواهدآنهایی که واقعاوضع مالی خوبی دارند ازدریافت یارانه خوداری کنندمطمعناکسان زیادی اعلام آمادگی میکنندوبااین روش هیچ حقی ازکسی ضایع نمشودچون سرمایه دارهم ایرانی هست اگربرای انصراف اجباری باشدبه صرف اینکه وی سرمایه دارهست واقعاانصاف نیست چون برای سرمایه دارشدن زحمت کشیده ومالیات زیادی پرداخت میکندومثال چراموقعی که برای خریدخدمت سربازی پولدارها پیش قدم میشوند همه ناراحت میشویم وهرکس یه چیزی می گویندمن طرف دار سرمایه دارنیستم  من حامی رهبری وخادم ایران هستم فقط نمیخواهم درمملکتم هیچ حرف وحدیثی باشدوفرداسرمایه دارهابگویندبه زورازماحقمان راگرفتند خواهش میکنم دراین رابطه برنامه ریزی دقیقی بکنیدتاازکسی حقی ضایع نشود.باتشکررسول عباسزاده ازارومیه
   
   

 3. باسلام امیدوارم عدالت مولا حضرت علی اجرا شود دربین این تمکین مالی داشتنها شاید یک نفر ظلم شود یا یک درصد بقول هشت وسی شش هیچ اززندگی غقب باشد یانه صورتش را باسیلی سرخ نگه داشه باشد به هر حال اجرا کننده طرح مسئول است ودر اخرت جواب گو خواهد بودامید در سرزمین اسلام ایران به هیچ شخصی ظلم نگرددورئیس جمهور محترم راه حلی بهتر از انصراف اجباری که واقعا بی عدالتی وظلم به اشخاص تمکین مالی نداشتهااست ارائه نمایداین اشخاص حدتانمیداننداعلام عدم انصراف هم چیست

 4. با سلام – من میخواهم بدانم بر اساس چه چیزی تمکن مالی من ثابت شده است در صورتی که من  یک کارمند قراردادی هستم و چیز دیگری به نظر خودم ندارم که ارزش داشته باشد ود رثانی از ما بهترون کسلنی هستند که به من و امثال من میخندند همه میگویند سر کارید و یارانه تان قطع خواهد شد من میخواهم بدانم عدالت حضرت علی (ع)  هم مینطور بوده در صورتی که در بین آقایان بهتر از ما کسانی هستند که پولشان از پارو بالا میرود و همچنان یارانه میگیرند و مارا تمسخر میکنن خداوکیلی این عدالت است من که از حق خودم نمیگذرم اگر دراین دنیا نشد در آن دنیا از کسی که مرا با تمکن مالی تشخیص داده  به درگاه خدا ادعای حق الناس میکنم -باتشکر 

  • بنابر اعلام سازمان هدفمندی یارانه ها در ارسال پیامک ظاهرا خطایی رخ داده است. و تعدادی از پیامک ها برای افرادی فرستاده شده که تمکن مالی ندارند. البته به این نکته نیز باید اشاره کرد که این سازمان هدف از این پیامک ها را دعوت به انصراف اعلام کرده. و طبیعی است که انصراف اختیاری است.
   امیدواریم که مسئولین هدفمندی یارانه ها در این زمینه دقت بیشتری داشته باشند.

 5. خیلی ازمردم هستندکه بازنشسته هستندوبه ظاهر وضع مالی خوبی نداارندولی درخانه های میلیاردی ساکن هستندواین افرادباکسانی  که کاسب هستندولی درآپارتمان منشینندفرق مکننددولت نبایدیارنه هیچ کس قطع کندچون شخص  کاسب است 

  • ظاهرا بنا هم نیست که یارانه کسی قطع شود؛ صحبت از انصراف است که امری اختیاری است. حتی آنهایی که در کاخهای چند صدمیلیاردی زندگی می کنند، اگر به این مبلغ نیاز دارند شایسته دریافت آن هستند.

 6. قطع اجباری یارانه ها اقدامی دیگر در جهت  دلسرد کردن عده  ی کثیری از افراد و خانواده ی تحت تکفلشان  از جمهوری اسلامی و عدم  پشتیبانی آنها از نظام
  در مواقع حساس  می شود .

  • من فکر نمی کنم که مردم به خاطر ۴۵ هزار تومان به این نظام دلبسته باشند که به خاطر آن نا امید بشوند. اما اگر منظور شما این است که در روحیه افراد تأثیر منفی خواهد گذاشت، کاملا با شما موافقم. لذا از مسئولین درخواست می کنم که در انجام وظایفشان دفت کافی را داشته باشند.

   • چهل و پنج هزار تومان بهانه است.
    صبح از خونه میای بیرون جنس الف قیمتش دویست تومنه و شب که برمیگردی میشه چهارصد تومان.
    خداییش این اقتصاده.
    در ضمن اون که امیر المومنین بود و همش دارین ازش حرف می زنید به همه به طور مساوی یارانه میداد..چه دوست بود و چه دشمن یا چه پول دار بود و چه فقیر.
    همه رو نفری پنچ درهم میداد.
    پس خداییش اسم امیر المومنین رو خراب نکنید.
    یه شیعه

    • حکومت عدل علی علیه السلام آرمان همه ماست. مسلما ما تا آنجا خیلی فاصله داریم ضمن اینکه در کلام بزرگان بسیار شنیدیم که آنچه باعث شهادت علی علیه السلام شد، عدل ایشان بود. به این معنا که خیلی از بزرگان آن زمان در جامعه اسلامی عدالت علی را تحمل نکردند و با ایشان به ستیزه پرداختند. اصولا هر جا عده ای احساس کنند که منافعشان در خطر است با هر طرحی که باشد به مخالفت و مبارزه خواهند پرداخت.
     جامعه امروز ما هم مستثنی نیست. متأسفانه عده ای برای ناکارآمد نشان دادن دولتی که هدفش را خدمت به مردم قرار داده بود از هر چه داشتند مایه گذاشته اند. ظاهرا به خودشان حق می دهند. دولت هم همه تلاشش را معطوف این کرده که کارآیی اش را اثبات کند. اما وافعا آن کسانی که در این زورآزمایی له می شوند مردم هستند.
     بدبختانه پیش از آنکه تحریم بخواهد تأثیرش را در اقتصاد ما نشان بدهد، عدّه ای عامدانه در داخل کشور در صدد پراثر کردن تحریم در داخل هستند و به هر وسیله ای دست می زنند. از هدایت نقدینگی به سمت بازار سکه و ارز گرفته تا در دست گرفتن قیمت ها و بالابردن آنها.
     حتی عده ای از همین آغاز سال خیزشان را برای زمین زدن شعار امسال رهبری یعنی «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی» برداشته اند. بد نیست سری به تولید کننده ها بزنید و ببینید که چه خبر است.

 7.   اخه چرا یارانه را اشتباهی قطع میکنید و بعد باید صبح پاشیم و تمام کار و زندگیمان را رها کرده و دنبال چرا قطع شدن یارانه مان برویم  و با جوابگوئیی این مسئولین با این وضع بنزین و تاکسی و ترافیک خودتان اشتباهی قطع کردید خودتان هم اقدام کنید اخه ماها چه کناهی کردهایم  . پسر من که صاحب زن است و بیکار است و اجاره خانعه میدهد برایش پیامک امده و یارانه اش را واریز نکرده اند دارد دیوانه میشود  با همین یارنه قسمتی از مخارجش را میداد  چرا ظلم نا خواسته میکنید 
   

 8. باور کنید دلتونو خوش کردین انیای که گفتین همش شعاری بیش نیست من همین الان به بانک مراجعه کردم ودیدیم یارانه مرحله ۱۴ برام واریز نشده در صورتیکه قبلا پیام برام اومده بود وحتی به  سایت رفاهی مرجعه کردم وعدم انصراف خودم را هم اعلام کردم ولی باور کنید قطع کردن رفت پی کارش وتمام انچه شما میگید از مملکت علی ومملکت عدالت همش شعاره تو مملکتی که قانون میگه من بابت خذف یارانه از حاملهای انرژی از دولت پول میگیرم واین صراحت قاونونه وهیچ ربطی به تمکن مال نداره چه فقیر چه غنی ولی اینا دارند قلع وقمع میکنند منکه نه شغل دولتی دارم نه حساب بانکی پردریافت وپرداخت دارم ونه بیمه هستم ونه هیچ شغل پردرامدی دارم مملکت الله اکبرشما امده بمن گفته تمکن مالی دارم وخیلی راحت یارانه منو قطع کرد بس کنید شعار تاکی تاکی خودمونو فریب بدیم تا کی شعار بدیم وزیر یوغ همین شعارها هم از گرسنگی بمیریم

  • البته بناست که یارانه فروردین روز پنجشنبه واریز شود. اما در صورتیکه علی رغم میل باطنی تان و بدون انصراف یارانه شما قطع شده است، توصیه می کنم حتما پیگیر این مسئله باشید.
   ضمنا عملکرد بد سازمان هدفمندی یارانه ها هیچ ارتباطی به کل مملکت ندارد.

   تا آنجایی که من اطلاع دارم هیچ قانونی برای قطع یارانه افراد متمکن وجود ندارد و اگر یارانه کسانی با این استدلال به صورت اجباری قطع شده باشد، امری غیر قانونی انجام شده است.

 9.  بنام خدا شماها از روی  چه درآمدی  مبلغ ۲۸ هزار تومان را به حساب ما واریز نکردین
    بخدا قسم من یارانه ام  همش  به اجاره خانه می دم  و حدود یک سال ونیمه که بیکارم  وقتی اینکارها می کنید آیا خدا در نظر دارید یا نظر شخصی خودتان اعمال می کنید همه چیز گران شده  چرا با مردم بیچاره چنین می کنید من چطور جواب زن بچه هام بدم  من چه تمکنی دارم  که خودم ازش خبر ندارم من کارم ساختمانیه که بعلت  ضعف بدنیم توان کار ندارم و حدود یک ونیم ساله بیکارم خدا را شاهد وگواه می گیرم ومبلغ ۲۵۰ هزار تومان اجاره خانه میدم        چرا زمان جنگ ماها باید در خط مقدم  باید می جنگیدیم   بدونه چشم داشتی  ولی هالا ماها اینطور ازمان تشکر می کنن – رضا بهروزی از کرمانشاه ۰۹۱۸۸۳۰۶۷۹۴

  • با سلام
   دوست عزیز، متأسفانه یا خوشبختانه بنده هیچ سمتی در سازمان هدفمندی یارانه ها نداشته و ندارم و امیدوارم هر چه سریعتر مشکل شما برطرف شود.

 10. با سلام
  کارمند جزء دولت هستم و هیچ درامد خاصی ندارم تقاضای برسی مجدد اطلاعات رو دارم و مطمئن هستم که اشتباهی صورت گرفته.

  • دوست عزیز جهت اعلام وضعیت خود باید به این آدرس مراجعه کنید: http://www.refahi.ir/kernel/form3
   و در ادامه کد ملی و شماره سریال شناسنامه و کد امنیتی را وارد نمایید.
   بعد صفحه ای باز می شود که محتوایی مانند این در آن وجود دارد:

   اینجانب …… انصراف خود را از دریافت کل مبلغ یارانه اعلام می نمایم.
   جهت قطعی نمودن انصراف یکی از تلفن های همراه لیست زیر را انتخاب نمایید. کد انصراف قطعی به تلفن همراه شما ارسال می شود که با وارد نمودن آن در صفحه بعد انصراف شما قطعی می گردد.
   (شماره تلفن شما نیز به صورت پیشفرض در این صفحه انتخاب شده است.)
   در پایان بر روی گزینه عدم تأیید که در پایین صفحه قرار دارد کلید کنید.

   در صورتی که شما گزینه تأیید را انتخاب کنید این به معنی آن است که شما می خواهید از دریافت یارانه انصراف دهید. و پیامکی که کد رمز در آن قرار دارد برای شما ارسال خواهد شد که با نوشتن آن در صفحه بعد شما به صورت قطعی از دریافت یارانه انصراف خواهید داد.

   اگر شما قبلا انصراف داده باشید، صفحه ای برای شما باز خواهد شد که در آن عدم انصراف خود را اعلام خواهید کرد.

 11. در عرض یک روز پنج بار و پنج کد مختلف عدم انصراف از یارانه برایم ارسال شده به پلیس صد وده تهرانسر چهار راه صدف مراجعه نموده ام می گویم آقا من یکبار هم وارد این سایت نشده ام کیست که با اطلاعات من وارد شده و این بازی را در می آورد
  در جواب می گوید می خواستید اطلاعات خود را در اختیار دیگران قرار ندهید تا مشکل ایجاد نشود!
  سوال: ریس بزرگ آیا کد ملی و سریال شناسنامه اطلاعات محرمانه مردم است ؟؟؟؟
  یعنی تو نمی دانی که هر اداره ای کپی شناسنامه و کارت ملی شما را هنگام استخدام- ضمانت وام- بانکها- خرید و فروش ملک و ماشین و موبایل و غیره و خلاصه هر ننه قمری درخواست می کند و مجبوری بدهی!!!؟
  شما باید یک سایت با امنیت و رمز بالا ایجاد کنید که رمز اختصاصی داشته باشد
  در ثانی چرا یک گزینه برای سوال و جواب و رفع مشکلات مردم در سایت خود رفاهی آقایان قرار نمی دهند که نحوه کار و بخشنامه ها و شماره تماس و محل رفع اشکال را دقیق در دسترس داشته باشد؟

  • ظاهرا سایت سازمان هدفمندی یارانه ها از امنیت کافی برخوردار نیست. اما باید مشکلات مسئولین رو هم در نظر گرفت.
   اگر آیتم های فنی رو توی این سایت زیاد بکنند، اکثر افراد که در اینترنت از توانایی خاصی برخوردار نیستند در کار کردن با این سایت به مشکل بر می خورند. هر چند این توجیه نیز با این پاسخ داده می شود که افرادی که از توانایی خاصی در اینترنت برخوردار نیستند عموما به کافی نت مراجعه می کنند.

   خوبی مسئله اینجاست که کسانی که قصد کارشکنی و به اصطلاح تضییع حق شما به واسطه اطلاعاتی که در دستشان هست دارند، تنها با آن کدی که به موبایل شما ارسال می شود می توانند اعلام انصراف کنند. و شماره موبایل را هم خوشبختانه در سایت نمی توانند تغییر بدهند، فقط می توانند از بین شماره های شما یکی را انتخاب کنند.

 12. aga shoma ke hazerid joneton ro bedid khob az yaranaton nemitonid beghzarid ?
  baba lobnan ham komak lazem dare
   

  • فکر می کنم که مسئله یارانه یک مسئله داخلی باشه و به کشور لبنان یا کمک به کشور لبنان ربطی نداشته باشه. به هر حال حمایت از کشورهای همسو هم سیاستی است که بعضی از کشورها برای ایجاد حاشیه امنیت برای خودشون انجام می دن. اما فکر نمی کنم که ایران شرایط کشوری مثل عربستان رو داشته باشه که بتونه برای در اختیار گرفتن فضای بین المللی میلیاردی خرج بکنه.

 13. مردم شاید مقطعی سختی ها را فراموش کنند . ولی ضرباتی را که مسولین بر پیکر انها وارد کنند را نمی پذیرند . اقایان ۳۰۰۰ میلیارد بالا میکشند من و تو ۴۵ هزار باید قسطش رو بدیم .واقعا شرم اوره گروهی بخور بخور چپاولی بیت المال  را در امد مشروع می دونن  و ما باید ۲۸ هزار تومان بابت قسط اول چپاول بدیم و ۴۵ هزار تومان با انصراف دادن به اقایان جایزه بدیم در ضمن اگه اقایان نیاز بیشتری به پول دارن ما قشر کارگر هفته ای یک روز نیز در امد خود را به حساب یارانه بریزیم شاید که

  • من فکر نمی کنم که دعوت دولت برای انصراف از یارانه ها ربطی به فساد مالی ۳ هزار میلیاردی داشته باشد. و اینکه اگر قرار بود دولت از پول یارانه ها برای مقاصدی که شما گفتید استفاده کنه، اصلا شروع به دادن یارانه ها نمی کرد. برخورد با مفاسد اقتصادی بحث جدی است که نهادهای قضائی باید آن را جدی بگیرند و با جدّیت با آن برخورد نمایند.
   ضمنا به صورت ریاضی یک حسابی بکنید. اگر ۷۰ میلیون نفر یارانه بگیرند و ماهی ۴۵ هزار تومان می شود: ۳۱۵۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ به عبارت خواناتر یعنی ماهی ۳ هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان.

 14. با سلام سایت رفاهی بسته است ونمیشه به سایت مراجعه کرد وگزینه عدم انصراف را بزنیم یکدفعه بگین از قبل انصراف برای همه زده شده است و هیچ اختیاری در کار نیست.

 15. با سلام به همه دوستان
  اون رقم نجومی که اون بالاحساب شده درسته ولی  هیچ فرقی نمیکنه عوضش دولت اومده چندین برابراون مبلغ رو توسط قبوض از مردم میگیره . پس کجای این مملکت شد مال مردم . یه خرده هم مردم دارن از جیشون باتمامی  نداریشون خرج میکنن(با این وضع اشتغال و کمی درآمدکارگری و …..)
  به امید ظهورآقا
   

  • دوست عزیز توجه داشته باشید که بنا نبوده که با دادن یارانه ها کسی پولدار بشود. بلکه این اختیار به مردم داده شده است که به جای اینکه دولت مستقیما در سوخت یارانه بدهد و عده ای بیش از سهمشان از یارانه ها برداشت کنند، یارانه ها به حساب مردم ریخته می شود.
   در این بین کسانی از این یارانه بهره مند خواهند شد که وضعیت مصرفشان را بهینه کنند.
   در خانواده ما (که همیشه صرفه جویی شعار اصلی خانواده مان بوده و هست) پول یارانه ها نه تنها کفاف هزینه های سوختمان را می کند، بلکه مقداری نیز بیش از نیاز ماست. این برداشت غلطی است که عده ای از یارانه ها دارند و فکر می کنند که به واسطه پرداخت یارانه ها باید پولدار بشوند.

   ما هم عاجزانه از خداوند متعال می خواهیم که ظهور حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف را نزدیک قرار دهند، چرا که گره کار بشر جز به حضور ایشان باز نشود.

 16. شما که با ضرب و تقسیمتون خوبه یه جدولی هم در مورد تورم در بیارید ببینید این هفتاد میلیون قبلا چقدر خرج ماهیانهشون بوده الان چقدره .

  • در مورد گرانی ها، بنده نیز قبلا هشدار دادم.
   http://sharif.sistany.net/?p=1759

   اما علت گرانی های اخیر به خاطر پرداخت یارانه ها نیست. عوامل متعددی در آن دخیل هستند که نقدینگی بسیار بالای موجود در بازار، فشار تحریم ها، دلال بازی، و عدم کنترل و نظارت صحیح دستگاههای نظارتی در دو سه ماه اخیر تعدادی از آنها است.
   بدون شک اگر دولت سریعا نتواند وضعیت موجود بازار را کنترل نماید، تمام اهدافی که از پرداختن مستقیم یارانه ها باید به آن دست می یافته، از دست خواهد رفت.

 17. با سلام به ملت بزرگوار ایران من متولد ۱۳۴۶ شهر تبریز هستم همانطور که میدانید سرچشمه این انقلاب از شهر ما و با دادن خون های زیادی که اقشار کم در آمد دادند به بار نشست و هدف از این انقلاب بنا کردن حکومت عدل علی بود . ولی متاسفانه کسانی به مدیریت و مسئولیت این نظام رسیده اند که محتوای انقلاب را یا فراموش و یا سن آنها اندازه آگاهی و اطلاعاتشان کم است این شعار را که متعلق به روزهای انقاب میباشد را جهت یاد آوری درج نمودم (برادری ء برابری ء حکومت عدل علی ) ضمنا این نیز در خاطرشان باشد که شمشیر علی پیوسته در طول تاریخ  همیشه در دستان ما اقشار کم در آمد و ستمدیده بوده و خواهد بود.با پیامی که ارسال نمودید بار دیگر موجبات دلسردی ما مستضعفین را فراهم کردید که کمال تشکر را داریم

  • با سلام
   خدا شما و همه امت انقلابی را حفظ و در راه انقلاب استوار دارد. البته سرچشمه انقلاب شهر ما بوده و به همین جهت افتخار می کنیم و شما هم باید افتخار بکنید که با حماسه ۲۹ بهمن نقش بسیار مهمی را در شکل گیری انقلاب داشته اید و ان شاء الله در ادامه خواهید داشت.

   دوست عزیز توجه داشته باشید که ارسال پیامک به منظور قطع یارانه ها نیست و تنها دعوت از شما برای انصراف از دریافت یارانه هاست. در صورتیکه شما احساس می کنید که به انصراف علاقه ای ندارید، با مراجعه به سایت رفاهی عدم انصراف خود را اعلام کنید. فکر نمی کنم که این مسئله به عدالت علی علیه السلام ارتباطی داشته باشد.

   ضمنا این پیامک نه از طرف بنده و نه هیچ یک از نزدیکان بنده ارسال نشده است. سازمان هدفمندی یارانه ها متولیانی دارد که اداره امور در این زمینه متوجه آنها است.

 18. سلام
  سوألی که ذهن مرا مشغول کرده این است که اگر شماره ای داده ایم برای ارسال پیامک در حال حاضر خاموش باشد چه باید بکنیم که بفهمیم -
  آیا پیامکی در خصوص قطع یاذانه برای ما ارسال شده یانه؟
  لطفا مرا راهنمایی کنید

  • ظاهرا به غیر از شماره اصلی که وارد کرده بودید، سایر شماره هایی که به نام شما در همراه اول ثبت شده نیز امکان انتخاب شدن دارند. شما باید وارد سامانه بشوید و شماره خودتان را انتخاب کنید.

 19. با سلام
  با توجه به این که هیچ پیامکی برای بنده نیامد ولی از اسفند ماه یارانه ی بنده قطع شده است . و نمیدانم به کجا باید مراجعه کنم …آن ها که می گویند این عمل بالاجبار نیست ولی واقعا بالاجبار هست …

  • احتمالا شما خط تون رو عوض کردید، یا پیامک به هر دلیلی به دستتون نرسیده. به سایت رفاهی مراجعه کنید و عدم انصراف خودتون رو اعلام کنید.

   این احتمال هم هست که مشکل دیگه ای وجود داشته (تغییر وضعیت، تغییر شماره حساب، برداشت از حساب به علت بدهی و …)

   پیامک۳۰۰۰۲۵ سازمان هدفمندی یارانه ها آماده پاسخ گویی به سوالات مردم در خصوص یارانه نقدی است.

 20. سپاسگزارم از پاسختون . ولی به سایت مراجعه کردم ولی مهلت عدم انصراف تموم شده بود . به هر صورت بنده که اعلام انصراف نکرده بودم !؟؟

  • با اون سامانه پیامکی پیگیری کنید.

   به هر حال مجلس تصویب کرده که ۱۰ میلیون نفر از ۷۳ میلیون نفر که درآمد بیشتری دارند از فهرست یارانه بگیر ها کنار گذاشته شوند.

 21. سلام من فقط دوازده مرحله از یارانه را دریافت کردم! هیچ پیامکی به دستم نرسید و اطلاعی از عدم انصراف یارانه نداشتم، چندین بار به بانکی که حساب یارانه را باز کردم سر زدم و فقط دوباره نام مرا برای دریافت یارانه ثبت کردند ولی باز هم هیچ پولی به حسابم واریز نشد! من و دخترم هیچ سرپرستی نداریم و خیلی به این پول محتاج هستیم خواهش میکنم مرا راهنمایی کنید، متشکرم

 22. با سلام من یک سوالی داشتم بعد از مرگ پدرم یارانه ما قطع شده من گیج شدم و نمیدونم باید چیکار کنم که دوباره برقرار بشه لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

  • مادر شما باید مدارک لازم (گواهی فوت پدر، شناسنامه، سند ازدواج و …) را به مرکز پلیس+۱۰ برده و اطلاعات خانوار را اصلاح نماید. و از اول تا پنجم ماه بعد به یکی از شعب بانکی که پدرتان در آن بانک حساب داشته و یارانه به آن واریز می شده مراجعه کرده و حساب جدیدی افتتاح کند و سپس به سایت refahi.ir  مراجعه نموده و شماره حساب جدید را ثبت نماید.

   در بند ۶ دستورالعمل واریز یارانه نقدی به حساب خانوارها با تاکید بر سازوکار تسویه مبالغ عودتی مصوبه سازمان هدفمندی یارانهای کشور به شماره ۱۰/۵۰۸۲/۳۷۱ مورخه ۸/۹/۹۰ آمده است:

   ۶- خانوارهایی که سرپرست آنها فوت شده و یارانه خانوار به حساب متوفی واریز شده است، می بایست با در دست داشتن اسناد و مدارک لازم در اسرع وقت ضمن مراجعه به یکی از مراکز پلیس+۱۰، نسبت به اصلاح اطلاعات خانوار خود در سامانه مرکز آمار ایران اقدام نمایند.

   تبصره(۱)- سرپرست جدید خانوار از تاریخ یکم تا پنج ماه بعد باید به یکی از شعب بانکی که حساب یارانه سرپرست قبلی در آن بوده مراجعه و حساب جدیدی را به این منظور افتتاح و در سامانه refahi.ir ثبت نماید.

   تبصره(۲)- کلیه بانک های عامل موظفند در صورت مسدود بودن مبلغ یارانه اینگونه خانوارها در حساب متوفی، بلافاصله پس از ثبت حساب سرپرست جدید در سامانه refahi.ir مبلغ، یارانه مسدودی در حساب متوفی را با کسر یک نفر از تاریخ فوت سرپرست قبلی به حساب سرپرست جدید واریز نمایند. ضمناً لازم است یارانه کسر شده متوفی از تاریخ فوت را به شماره حساب اعلامی در بند(۷) این دستورالعمل واریز و گزارش آن را به سازمان ارائه نمایند.

    

 23. مانوکرتیم آقای احمدی نژاد خدایی خیلی زحمتا کشیدید برا ایران هرکی میخواد برا خودش حرف بزنه

یک نظری بگذارید

آدرس ایمیلتان منتشر نمیشودگزینه های الزامی ستاره دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>